Sohbet Odalarında Kadın Modernizasyonu

Modern dünyanın getirileri ile birlikte, Sohbet Odalarında kadın ve erkek kendini ispatlamak ve kimliğini ortaya koymak zorunda kaldı. Kullanıcılar bunu yapmadıkları zaman, Muhabbet Odalarının sohbet akışının  içinde kendilerini yalnız ve dışlanmış hissetmektedirler. Sanal ortamın evin dışında bir dünya olduğu ve bu dünyanın içinde de bütün isteklerin, arzuların ve ihtiyaçların karşılanabileceği egosal imkanların var olduğu fikri, kadın ve erkek tarafından benimsenmiş bir hal almıştır. Bunun getirisidir ki; kadın da  erkek de ilginin daha fazlasına sahip olmak, sosyal hayatlarında ki ilgisizliği ve pisikolojik eksiklerini tamamlamak için kendisini narsist bir oyunun içine attı.

Kadınlar önceleri sadece ev yaşamında varlıklarını gösterirken, sonrasında bir anlamda erkeklerin dünyası olarak gösterilen, Chat Odalarına açıldı. Çünkü reel hayatlarında ki çeşitli sebeplerden dolayı kendilerini eksik, ilgisiz yada dostsuz hisseden bireyler, bu boşlukları bir şekilde kapatmak, eksik yanlarını tamamlamak istiyorlardı. Modern hayat artık, kadının da erkek kadar özgür, istediğini yapabilen, seçme hakkına sahip bireyler olduğuna dair gelişmiş, erkeğin yapabildiklerini kadının da yapabilmesi için önlerini açmıştır. Sosyal hayatlarında olduğu gibi, kadınında istediğini alabilmesi, arzu ettiği kadar güzel ve etkileyici olabilmesi, her yere gidebilmesi, kimseye ihtiyaç duymadan istediği aktiviteyi yapabilmesi fırsatını sunar hale gelmiştir. Bu konuya dair kadının arkasında artık kanunlarında eşitliği işaret ediyor olması, kadının  özgüvenini artırmış, kendine olan güveni nirvana haline getirmiştir. Gerek ücretli, gerekse Bedava Sohbet  Odaları seçeneklerinden istediğini tercih edebilen kadın, asıl hedefi olan sanal sosyalleşme konusunda önünü açmış, özgür iradesiyle seçimler yapabilecek ve eleştirilmeyecek hal almıştır.

Toplumdaki kuralları belirleyen, sınırları koyan mutlak güç yani sosyal olgular, gelenek görenekler, kültürel ve dini değerler artık modernize edilmekle birlikte eski gücünü ve popüleritesini yitirmiştir. Toplumsal algı, kurallar, sınırlar ve değerler ananeler ve kültürle ya da ayıp, günah kavramıyla değil de; modern  dünyanın kendi vicdani kurallarıyla şekillendirilmeye başlamış olması, kadının Sanal Sohbet ortamında rahatça sosyalleşmesinin önünü açmış ve kadına bu konuda güven kazandırmıştır. Yapılan modernleşme eylemleri ile erkeğe dair olan mutlak güç yerini kaybetmiş, kadın erkeklik eşitliği alanında çok güzel yol katedilmiştir. Asıl güzel hedefin zaten bu olduğu, yani toplumda hakim olan erkek gücünün modernlik baskısıyla birlikte ortadan kaldırarak, kadının sanal ve reel dünyaya açılmasını ve özgürleşmesini sağlamıştır.

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
qooqL`PretoryaKıRıKSosyopatPeLin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Selen
Ziyaretçi
Selen

Canimsn Abim… Emegine Sglik yine dokturmusn… Perfecto 😉 :**

PeLin
Ziyaretçi

Sanal alemin en kral sohbet sitesi Sohbeteuro.net kesinlikle tavsiye edilir (;

Sosyopat
Ziyaretçi

Ne yazı ama

KıRıK
Ziyaretçi

Güzel olmu sanki.

Pretorya
Ziyaretçi

Yazı yine harika… yalnız yeni yazı yazmışsın esnafım . Bana haber etmemişsin..

qooqL`
Ziyaretçi

emeğine sağlık kardeşim.

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, anlık sohbetler yapabilirsiniz.

Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları Mobil Sohbet irc hosting

Sohbeteuro.net

Sohbet odaları