Sohbet Geçmişine Yolculuk

Günümüz Sohbet Odaları‘nın ve buna bağlı Chat Forumları’nın en güncel konusu haline gelen, eski sanal muhabbet ortamı, daha sıcak, daha samimi ve daha dostane miydi ? Cevap olarak, aynı noktada buluşan ve hemfikir olan emektar userler, şartların ve çoğalan sosyal paylaşım sitelerinin de etkisi ile İrc ortamının eskisi kadar tercih edilmediği ve sohbet ortamının tat vermediğine, bozulduğuna inanıyorlar. Sanal sohbet ortamının artık samimiyetini yitirdiğine inanan, mazideki arkadaşlıklara özlem duyan köklü kullanıcılar, tanıdık bir rumuz gördüklerinde, mutluluk duyar hale gelmişler.

Tabi ki emektar kullanıcıların fikirlerinin gölgesinde, doğal olarak, geçmişle, yaşamış olduğumuz zaman çerçevesindeki Muhabbet Odaları arasındaki fak nedir? Sorusu akla geliyor. Bu sorunun cevabını bulmak için geçmiş dönem İrc ortamını incelememiz gerekiyor. Maziye göz gezdirdiğimiz de en büyük etkenin, Mobil Sohbet‘in günümüz de yaygın hale gelmiş olması olduğunu görebiliriz. İnsanların bilgisayar ortamına zorunlu olduğu dönemler de, gerek çalışma kuşulları, gerekse sosyal ihtiyaçlarını karşılama zorunluluğunda olan kullanıcılar, işlerini yaparken yada ihtiyaçlarını karşılarken, bilgisayardan uzak olduğu dönemler de, sohbet ortamına özlem duyarlardı. Mobil Sohbet hayatımıza girdikten sonra, bu özlemin her an giderilme imkanına sahip olduğumuzdandır ki; İrc alemi eski cazibesini yitirdi diyebiliriz.

Bunun yanı sıra; facebook, instagram, skaype, whatsapp, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin artması ve buna bağlı olarak yaygınlaşması da, İrc ortamının cazibesini yitirmesine ve unutulmaya yüz tutmasına dair başlıca sebeplerdendir. Her ne kadar eski günlerde ki sıcaklığı ve tercih edilirliği olmasa, can çekişir hale gelmiş olsa da, biz emektarlar sohbet sitelerine nefes olmaya, yaşatmaya ayakta tutmaya dair elimizden geleni yapmaya devam edeceyiz…

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
11 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
NoirScorpionMüptelaGladyatörBirGüL Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
EuroSevenUser
Ziyaretçi
EuroSevenUser

Siz siz olun Euro.net’i o cazibesini kaybetmislerden sanmayin!!

Ata
Ziyaretçi
Ata

ben büyük aşkımı ruh eşimi hayatımı paylaşacağım eşimi bulduysam eğer… irc ortamı her zaman yaşamalı

naZ
Ziyaretçi
naZ

Eski sohbetlerin sıcaklığı ve günümüz konularının harmanlandığı, eğlenceli vakitler geçirip dostluklar kurduğumuz iç içe olduğumuz, irc aleminin en iyisi Mobil sohbet deyince akla ilk gelen sohbet platformu. Burda olduğum için gerçekten mutluyum. Eurosohbet te buluşalım (:

qooqL`
Ziyaretçi

Emegine Sağlık Kardeşim.

SıRat
Ziyaretçi

Duygularımıza tercüman olan bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık..

Asabi
Ziyaretçi

Çok güzel bir konuya değinilmiş. Yüreğiniz dert görmesin. Yazanın kalemine sağlık ..

BirGüL
Ziyaretçi
BirGüL

Emegine saglik herzamanki gibi guzel bir yazi olmus

Gladyatör
Ziyaretçi

Bende o nerde eski sohbetler sitemlerdenim. Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş…

Müptela
Ziyaretçi
Müptela

Eline sağlık

Scorpion
Ziyaretçi
Scorpion

Eline emeğine sağlık

Noir
Ziyaretçi
Noir

Neydi o eski günler.. Bilgisayarin basindan kalkamazdik. Sanalin ilk yillari cok baskaydi insan özlüyor

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, anlık sohbetler yapabilirsiniz.

Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları Mobil Sohbet irc hosting

Sohbeteuro.net

Sohbet odaları