İstanbul’da Otobüste Taciz Skandalı

İstanbul’da güzergahı belirlenemeyen bir otobüste yaşananlar

akıllara durgunluk verdi.Son zamanlarda sık sık toplu taşıma araçlarında yaşanan tacizler ekrana getirilse de, utanmak bilmeyen ve toplumdan temizlenemeyen sapıklara her gün bir yenisi eklenir oldu.14 yaşında bir çocuğun gizlice görüntüsünü çeken şahıs yolcuların fark etmesi üzerine yakayı ele verdi.Yolcuların müdahalesiyle durdurulan otobüste vatandaşlar,şahsın telefonuna bakmak istedi. Ancak 50 yaşlarındaki pişkin şahıs gösterilen tepkiler üzerine fotoğrafı çektiğini kabul edip özür diledi.

Vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen şahıs, araya giren yolcular sayesinde kurtuldu

Otobüs şoförünün polise haber vererek durdurduğu araçta yaşanan arbede bazı yolcular tarafından kaydedildi.Sinirlerine hakim olamayan bazı yolcuların ‘en az 2 yıl yersin’ diye bağırması toplumdaki beklentiyi de gözler önüne serdi. 14 yaşındaki bir çocuğun gizlice görüntülerini çeken bu sapığa nasıl bir ceza verilecek merak konusu.

Peki Cezalar Ne Kadar Caydırıcı

Son zamanlarda yaşanan ve ardı arkası kesilmeyen taciz ve tecavüz olaylarının hukukta ağır cezai yaptırımları olmasına karşın,toplumsal infial yaratmadığı sürece bu tür sapıkların salıverilmesi yada para cezalarıyla kurtulması vatandaşların nezdinde ki adalete olan güveni sarsmakta.Sosyal medyada verilen tepkiler ve haber bültenlerindeki görüntüler toplum bilincini geliştirse de kanunların eksik kalması ve yargı görevlilerinin isabetsiz kararları toplumun vicdanında onarılamayacak yaralar açmakta.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
HappyadminKimsesiz Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Kimsesiz
Ziyaretçi
Kimsesiz

vay ahlaksızlar vay.Araya girenlere anlam veremedim.

Happy
Ziyaretçi
Happy

Şerefsiz her yerde şerefsiz… Nağlet gelsin..

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, anlık sohbetler yapabilirsiniz.

Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları Mobil Sohbet irc hosting

Sohbeteuro.net

Sohbet odaları