Sohbet Odaları Meditasyonu

Herkesin yaşamında önem taşıyan aidiyetler, her zaman, kimlikten sınıf ve dinden kaynaklanan aidiyetler olmamıştır. Bir eve, bir aileye, bir ortama, bir arkadaş grubuna da aidiyet söz konusudur. Her insanın pisikolojik yapısına yerleşmiş bir oluşuma ait olduğu hissi, reel hayatta olduğu gibi Sanal Sohbet Odalarında da geçerlidir. Bütün dönemlerde, hissi olarak huzur denilebilecek kadar, her şart da ötekilerden son derece üstün tek bir Muhabbet Odasına ait olduğunu düşünen kullanıcılar, sadece burada yaptıkları sohbetlerle medite olmaktadırlar. Uzaktan bakınca bu sanal aidiyetler; sadece bir ayrıntı, bir ilginçlik gibi, yakından bakıldığındaysa; kişilerin öz kimliklerini belirleyen tercih yönü olarak görünmektedir.

Kendi kimlik muhasebesini yapan iyi niyetli herkesin, kutsal olarak gördükleri doğruları ve buna bağlı olarak, bu kutsallıkları hayatının en önemli yerine koyması ve ihanet etmemek adına önem arz eden her özel kabul edilen gibi, kişinin, gerek muhabbetleri, gerek yakınlıkları, gerekse aile gibi benimsediği, kendini evinde hissettiği bir Chat Odası bulunmaktadır. Çevresel etkenlerin, iş hayatımızı, sosyal çevremizi, ya da zati sorunlarımızı, reel hayatımızda bırakarak, kendimizi ruhani anlamda medite olmaya endeksleyerek girdiğimiz sanal ortamda, doğal olarak sıcak, samimi ve seviyeli Sohbetler ararız. Bu tercih yönünde; herkes gibi bizimde ilk seçeneğimiz tanıdık, bildik ortamlardır. Öncelikle aranan ortamları, bizim karakteristik yapımıza hitap edeceği yada muhatap olacağımız site müdavimlerinin, karakteristik yapılarına bizim hitap edebilecek özellikler taşıyıp, taşımadığımız konusu, daha çok bilinen ve daha da öncesinde bulunmuş olduğumuz ortam olması seçeneklerini, ön plana çıkarmaktadır.

                            Aidiyeti Belirleyen Kavramlar

Bir kişinin belli bir gruba ait oluşunu belirleyen şeyin temelde başkaları olduğu ne kadar doğrudur? Kişiyi kendilerinden yapmaya çalışan yakınlarının, akrabalar, memleketliler, dindaşların etkisi ve onu dışlamak için uğraşan karşıt fikirlerin etkisidir ki, zaten yeterince boğulmuş bir zihnimizle, her birimiz itildiğimiz, bize yasaklanan yada tuzaklar kurulan yollar arasından, kendimize yollar açmak zorunda kaldığımız gibi, kimliğimizin bilincine vararak çizmek zorunda kaldığımız yolun, ilk adımlarını atmakla yükümlü kılınırız. Nasıl ki bu reel yolları belirlerken karar verme mekanizmamız huzur verecek olan yolu seçiyorsa, Sanal Ortamda ki Bedava Sohbet Odaları seçimimiz de de aynı mekanizma geçerlidir.

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KıRıKblendomikail-AgataRzadmin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
qooqL`
Ziyaretçi

emegine sağlık kardeşim.

Selen
Ziyaretçi
Selen

Emegine Yuregine Saglik Abimm…=))

taRz
Ziyaretçi

Kalemine sağlık paşam.

http://wWw.Sohbeteuro.Net

mikail-Aga
Ziyaretçi

cok güzel olmus ellerine saglık

blendo
Ziyaretçi

güzel bi yazı olmuş…

KıRıK
Ziyaretçi

Berrak ve güzel bir anlatim ellerinize saglik

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, anlık sohbetler yapabilirsiniz.

Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları Mobil Sohbet irc hosting

Sohbeteuro.net

Sohbet odaları