Sohbet Odaları Kimliksizleri

Bazen bin bir ayrıntıya girerek, tam olarak hangi nedenlerle aidiyetlerimizin tümünü dolu dolu istediğimizi açıklayamadığımız da, içimizin derinlerinde  ne istediğimizi, neden bizi rutini altına alan bir şeylere bağımlı yaşadığımızı sorgularız. Bu ısrarlı sorgulamanın getirisidir ki, kafamızda rutinin dışına çıkmak, yeni ortamlara ulaşmak, farklı insanlarla tanışıp hayatımızın gidişatı açısından, bir farklılık yaratmak adına, Sohbet Odalarında yapılan muhabbetlerle stres atarız. Hemen hemen her bireyin sorguladığı; şahsi kimliğim ne? Bunda herkesin ”içinin derinliğinde” ağır basan tek bir kimliğin, bir bakıma kişinin derin gerçekliğinin, doğarken ebediyen belirlenen ve artık değiştiremediği ”özünün” varğ olduğu inanışı yatar…

Sanki geriye kalanın, özgür insan olarak kat ettiği yolun, benimsediği inanışların, tercihlerinin, kendine özgü duygusallığının, yakınlıklarının, sonuçta yaşamının hiç bir öneminin kalmadığını fark eden insanlar, hayatlarına anlam katabilmek adına, Chat Odalarında sosyalleşmektedirler. Bu gün çok sık yapıldığı üzre, insanlarımız; kimliklerini vurgulamaya yöneltildiklerinden, dinsel, ulusal, ırkçı yada etnik nitelikte ki sözüm onlara, temel aidiyete dönme ve bunu herkesin yüzüne vurmaya zorlanarak, ayrıştırılma yapılmaktadır.

Daha özgür kimliği ideal edinip, kendisini bu etnik karmaşanın dışına atmak, toplumun belirlediği çizginin dışına çıkarak, kendi öz benliğini sergileyerek ilerleyen insanlar, kalıbın dışına atılarak toplumdan dışlanırlar. Toplum dışına itilen bu özgür yapı; kişilik bileşenlerine uygun ortam yaratmak adına, şanslarını Sanal Muhabbet Odalarında denemektedirler. Hiçbir etnik yada kişisel tercihleri sorgulamadan, özgürce davranılabilecek özelliğe sahip olduğu için, sanal sohbet platformları tercih edilmektedir.

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
SosyopatKıRıKPretoryaMarko paşaadmin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Happy
Ziyaretçi
Happy

Yuregine saglik kim yazmissa guzel yazmis guzel eylemis… 😀 :):):) (Not: abikkkkk yazmistir illaki onun kalemine benziyooor)

Selen
Ziyaretçi
Selen

Guzel Konu… Abim Emegne yuregine sglikk 😉

Marko paşa
Ziyaretçi

Çok güzel bi yazı….

Pretorya
Ziyaretçi

Emeğine sağlık… güzel yazı olmuş..

KıRıK
Ziyaretçi

Olur olur bu gibi durumlar..

Sosyopat
Ziyaretçi

Hakli bir yazı sanki…

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, anlık sohbetler yapabilirsiniz.

Sohbet Chat Yap Sohbet Odaları Mobil Sohbet irc hosting

Sohbeteuro.net

Sohbet odaları